ספר ילדים חדש – “תפוח המשאלות” 

ספר ילדים חדש – “תפוח המשאלות” 

ספר הילדים החדש, “תפוח המשאלות” מאת ליאת קרן מעודד ילדים להביע משאלות ולעזור להן להתגשם. אני ממליצה לקרא את הספר עם הורה או מישהו בוגר, ובהמשך תבינו למה…

הספר בעצם בנוי משני חלקים: חלק סיפורי, עלילתי, שימשוך את הקוראים צעירים, והחלק השני הוא חלק מעשי, תרגולי, שיעזור להם להגשים משאלות.

הספר פותח בסיפור עם עלילה קצרה ויפה, ובמרכזה עומד מתן, ילד שרוצה להגשים משאלה, ולא בטוח איך לעשות זאת. הילד לומד, וכך גם הילדים הקוראים את הסיפור כי לא כדאי לחכות למשאלה שתגשים את עצמה, אלא יש לשתף אחרים במשאלה, וכך הדרך להגשמתה מהירה וקלה יותר.

בחלקו השני של הספר, הספר נותן כלים פרקטיים בדרך להגשמת משאלות, ויש עמודים ריקים ובהם שאלות המנחות את הילדים בדרך לגשמת המשאלות שלהם. הילדים ממלאים את השאלות וכך עולים בסולם, צעד צעד, עד להגשמת המשאלה… 

ציטוט מקסים מתוך הספר:

“זה רעיון שחייב להצליח! זה משהו ממש חשוב!”, חשב לעצמו מתן. בניגוד לרעיונות שהיו לו בעבר הפעם הוא לא רק השתעשע במחשבה. הפעם הרעיון הפך למשאלה שהוא רצה מאוד להגשים, אבל איך מגשימים משאלות?

 

הספר זכה לתו תוכן מטעם מכון אדלר.

הספר מיועד לילדי הגן הבוגרים ולתלמידי הכיתות הנמוכות בבתי הספר.

ספר הקריאה הוא אישי. בעמוד הראשון של הספר יכול הילד שמקבל אותו במתנה לציין את שמו, וכך להתחבר לספר כבר מהעמוד הראשון.

הסיפור עצמו מודפס בפונט גדול ומנוקד ובשפה פשוטה וזורמת המרתקת את הקוראים הצעירים, העושים את צעדיהם הראשונים בעולם הקריאה.

הספר מאפשר לילד ללמוד איך לתרגם מחשבות למעשים כשהוא מתמקד בנושא אחד – הגשמת משאלות.

את הספר מלווים איוריה הנפלאים של רות קינן, מאיירת ומעצבת גרפית. גם הכריכה וגם העמודים הפנימיים של הספר יכבשו את ליבם של הילדים.

 

למרות שהספר מיועד לילדים צעירים בגילאי 7-5 והוא מותאם בכתיבה ובאיורים לגיל זה, המסר עצמו מתאים לכל גיל. 

הספר זכה לתו תוכן מטעם מכון אדלר: “ספר מקסים המלמד את הילד איך להפוך חלום למציאות. חלומות אינם נופלים מהשמיים ככה סתם, ויש ביכולותינו לפעול כדי לקדם ולהגשים אותם. הספר מדגים תקשורת פתוחה ושיח בגובה העיניים. דרך האיורים והסיפור הילדים יכולים להיות שותפים לדרכו של מתן, גיבור הסיפור ולחפש דרכים משל עצמם להגשמת המשאלות”.

 

“תפוח המשאלות”

מאת: ליאת קרן

איורים: רות קינן

הוצאת הספרים “קרן מדיה”

49 עמודים

מחיר: 68 ₪

להשיג בכל חנויות הספרים וכן בחנות המקוונת של ההוצאה https://www.liatkeren.com/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.