ספר מחודש על המדף – “הנשמה הקטנה והשמש”

ספר מחודש על המדף – “הנשמה הקטנה והשמש” 

אני גיליתי שאת הספר הזה, “הנשמה הקטנה והשמש” מאת ניל דונאלד וולש, לא מספיק לקרא פעם אחת כדי להבין את המסרים שלו. הקריאה השנייה, והקריאות הבאות בו מחדדות ומעצימות את המסרים המועברים לילדים ולכל קורא שיקרא את הספר.

אתחיל בציטוט מתוך הספר המיוחד הזה, שמתאים לילדים רכים בנפשם, וגם למבוגרים הקוראים להם את הספר הזה.

 
….”מוטב שתהיי אור לחשכה, ולא תכעסי על קיומה. אז תדעי מי את באמת וכל האחרים ידעו גם הם. תני לאורך לזרוח והפיצי אור יקרות זוהר, כך שהכול ידעו כמה מיוחדת את!”.
 
“אתה מתכוון, שזה בסדר לתת לאחרים לראות כמה אני מיוחדת?”, שאלה הנשמה הקטנה.
 
“בטח!” הצטחק אלוהים. “זה בסדר גמור! אבל זכרי, ש’מיוחד’ אין פרושו ‘טוב יותר’. כולם מיוחדים, כל אחד בדרכו הוא! ובכל זאת, רבים שכחו זאת. הם יבינו שמותר להם להיות מיוחדים רק כאשר את תביני שמותר לך להיות מיוחדת”.
 
“וואו”, אמרה הנשמה הקטנה כשהיא מרקדת ומפזזת וצוחקת בחדווה. “מותר לי להיות מיוחדת כמה שארצה!”.
 
“כן, ואת יכולה להתחיל כבר עכשיו”, אמר אלוהים שרקד ופיזז וצחק יחד עם הנשמה הקטנה. “איזה חלק של מיוחד את רוצה להיות?”… 
 
אני ממליצה שתקראו את הציטוט פעם נוספת, ואולי אפילו עוד אחת, וכך תפנימו את המסר העמוק.
 
 
הספר מותיר את הקורא מוקסם, נפעם, ומותיר בו רצון לעשות טוב לזולת. בנוסף, הספר נותן נקודת ראות אחרת על סיבת התרחשותם של מקרים לא נעימים בחיי היום-יום שלנו.  
 
הספר “הנשמה הקטנה והשמש” מאת ניל דונאלד וולש בהוצאת הספרים “נשימה” הוא משל לכל גיל. משל שעובד מתוך רב-המכר ‘שיחות עם אלוהים”, תורגם לאחת-עשרה שפות ויצא לאור בעברית במהדורה מחודשת ובפורמט חדש. 
 
המשל עוסק בסליחה מנקודת המבט של הנשמה. המסרים שלו עשויים לתת לילדים וגם למבוגרים כוח, סיבה ומשמעות להתמודד עם סבל ודברים לא נעימים שקורים בחיים.
 
 
 
הספר מציג את סיפורה של נשמה קטנה. שידעה שהיא אור. הנשמה הזו רצתה להבין מיהי ולהכיר את עצמה, ולכן היא יוצאת להרפתקה ולמסע קסום.
 
 
 
ניל דונאלד וולש הוא מחברם של הספרים “שיחות עם אלוהים” חלק 1, 2, 3 והספרים “אחדות עם אלוהים”, “ידידות עם אלוהים”, “יישומים לחיים” ו”רגעי חסד”. הוא גר בדרום אורגון עם אשתו. יחד הקימו קרן שאינה למטרות רווח ומוקדשת לצמיחה אישית ולהבנה רוחנית במטרה להעניק לאנשים בחזרה את עצמם. וולש מרצה ומנחה סדנאות ומפגשים ברחבי ארצות הברית.
 
 
לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של ענבל נסים. 
 

ציטוט מקסים נוסף מתוך הספר:

 
….”אל תתפלאי כל-כך”, אמרה הנשמה הידידותית, “את עשית אותו הדבר בשבילי. את לא זוכרת? כן, את ואני רקדנו יחד פעמים רבות. יחד רקדנו מקצה הנצח לקצהו ודרך כל העידנים והתקופות. שיחקנו יחד דרך כל הזמנים ובמקומות רבים. פשוט אינך זוכרת.
 
שתינו היינו כל מה שקיים. היינו הלמעלה והלמטה, השמאל והימין. היינו הכאן והשם, העכשיו והאחר-כך. היינו הזכר והנקבה, הטוב והרע. שתינו היינו הקורבן והתוקפן.
 
כך נפגשנו יחד, את ואני, פעמים רבות קודם; כל אחת מאיתנו מספקת לרעותה את ההזדמנות המדויקת והמושלמת לבטא ולחוות את מי שאנו באמת.
 
“וכך”, המשיכה הנשמה הידידותית להסביר, “אני אבוא אל תקופת החיים הבאה שלך והפעם אהיה ‘הרעה’. אעשה דבר נורא באמת, ואז תוכלי לחוות את עצמך בתור הסלחנית”…. 
 
 
 
“נשימה הוצאה לאור” שמה לה למטרה להוציא לאור ספרות ילדים “אלטרנטיבית” ואיכותית אשר תציג בפני הקורא רעיונות רוחניים ואוניברסליים בעלי ערך נצחי וממשי בעבור כל אדם באשר הוא.
 

הנשמה הקטנה והשמש” 

 
מאת: ניל דונאלד וולש
איורים: ענבל נסים
מאנגלית: ענת אפרת
“נשימה” הוצאה לאור
עמודים לא ממוספרים
מחיר: 76 שקלים
להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה www.neshima.co.il

Leave a Reply

Your email address will not be published.