ספר ילדים חדש – “הבלגן של הדס” 

ספר ילדים חדש – “הבלגן של הדס” 

 
אני בטוחה שכמוני, הרבה הורים יזדהו עם הדס, גיבורת הספר החדש “הבלגן של הדס”, מאת הדס גניס-פרי. מייד כשראיתי את שם הספר ידעתי שגם אני וגם הקטנה נהנה יחד מהקריאה ומהעלילה. יתר על כן, הופתעתי ושמחתי לגלות, שהספר אף מציע עיצות מעשיות איך, למרות הבלגן, אפשר להגיע להצלחה ולהגשמת חלומות.
 
העלילה צבעונית, ואפילו מעט מבולבלת… כי איך לא? מדובר כאן על ילדה חמודה שיש לה הפרעת קשב וריכוז.
הקוראים הצעירים עוקבים אחר יומה של הדס, החל מרגע שהיא פוקחת עיניים, בדרכה לבית הספר, בכיתה וכמובן בביתה.
הדס מרבה לחלום חלומות ולראות דברים בדמיונה העשיר, וכך מתקשה לבצע משימות גם בבית וגם בכיתה.
אבל, יש פתרון, שמחה וששון! אפשר להגיע לביצוע משימות, אם יש קצת רצון. בסוף הסיפור ישנן הצעות ייעול, שעוזרות להדס ויכולות לעזור גם לקוראים ולקוראות.
 

הדס גניס-פרי, המחברת, מציעה פתרונות כדי להפוך את ההפרעה להשראה:

“טיפוח תחביב אצל הילד שבאמצעותו יוכל להביע את היצירתיות שלו; חיפוש יומי אחר 5 נקודות חוזק באמצעות ‘מחברת הקסמים’; לימוד אסטרטגיות למידה ו’ללמוד איך ללמוד’; לנתב את היצירתיות של הילד למציאת פתרונות משותפים שיעזרו לו להתמודד. העמוד האחרון בספר תומך בנקודה הזאת ומאפשר לילד לערוך מעין ‘רפלקציה’ וחיפוש אחר פתרונות שיהיו מדויקים לו כפי שהדס מצאה את החשיבה החיובית כאמצעי להשראה”.
 
המחברת, הדס, מוסיפה כי: “הייתי רוצה שילדים ייקחו מהספר תחושת שייכות והבנה שהם לא לבד, חשיבה יצירתית, מציאת נקודות חוזק בעצמם, טיפוח אהבה ללמידה ותחושת מסוגלות”.
 

ציטוט מתוך הספר, “הבלגן של הדס”:

 
“אֶת תִּיק בֵּית הַסֵּפֶר שָׁכַחְתִּי בַּכְּנִיסָה וְלָאוֹטוֹבּוּס נִכְנַסְתִּי יְחֵפָה בִּקְפִיצָה. “הֲדַס מְבֻלְבֶּלֶת,” חִיֵּךְ הַנַּהָג, “בֹּקֶר נֶהֱדָר! וּמָה קָרָה לָךְ הַיּוֹם בַּשֵּׂעָר?”  חַנָּה הַשְּׁכֵנָה בְּבֶהָלָה עָלַי הִסְתַּכְּלָה, “יֵשׁ לָהּ הַפְרָעַת קֶשֶׁב וְרִכּוּז, זֹאת לֹא שְׁאֵלָה”.
 
 
 
 
בספר איורים ססגוניים של מיכל רון, שמוסיפים צבע ועניין לעלילה.
 
 
הספר מיועד לילדים מגיל 3, ומתאים לקריאה לילדים מגיל 5 (גן חובה) ועד ילדים בכיתה ה’.
 
 
 

“הבלגן של הדס”

מאת: הדס גניס-פרי
איורים: מיכל רון
הוצאת הספרים “ספרי צמרת”
24 עמודים
מחיר: 48 ₪
להשיג בכל חנויות הספרים

Leave a Reply

Your email address will not be published.